
się do celu, którym jest jak najwyższy wynik wyszukiwanej frazy w przeglądarce. Jaka jest więc różnica między tymi pojęciami? SEO oznacza dostosowanie strony internetowej do odpowiedniego jej postrzegania przez przeglądarkę, żeby dana strona znalazła się wysoko w rankingach wyszukiwania. Natomiast pozycjonowanie oznacza cały szereg działań podejmowanych w celu polepszenia pozycji strony, w których skład wchodzi również pojęcie SEO. Jak więc widać nie są ty pojęcia synonimiczne.
Opłacalność pozycjonowania stron w internecie
W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym, czy nadal opłaca się dziś pozycjonować strony internetowe. Wiele mówi się o tym, że SEO jest coraz droższe. Wystarczy choćby zerknąć na pensje specjalistów od pozycjonowania stron i widać tam kwoty, które czasami dochodzą do legendarnych już pensji programistów stron internetowych. To wszystko sprawia, że ceny po prostu rosną. Większa jest też konkurencja. Choć z roku na rok jakaś część stron www przestaje istnieć, to pojawia się jednak bardzo dużo nowych, młodych stron, które pewnie rywalizują o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. To wszystko sprawia, że pozycjonowanie jest droższe, ale nadal się opłaca jeśli zrobi się dobrą analizę korzyści, analizę plusów i minusów i finansową.
optymalizację stron pod kątem wyszukiwarek. SEF ma na celu eliminację niezrozumiałego
Szczególną rolę w procesie pozycjonowania stron odgrywają media społecznościowe takie jak Google+, Facebook, Twitter, które są zintegrowane zazwyczaj z daną stroną internetową.
W skład optymalizacji treści wchodzi m.in.:
Dawniej działania te ograniczały się do zmiany treści tagów meta Keywords i Description, których obecność na stronie dla większości współczesnych wyszukiwarek ma znaczenie marginalne.
Działania w dużej mierze niewidoczne dla przeciętnego użytkownika strony, mające jednak wpływ na jej indeksowanie i klasyfikacje w wyszukiwarkach to np.:
SEF to pojęcie odnoszące się do jasnego i czytelnego formułowania adresów stron internetowych. SEF ma na celu eliminację niezrozumiałego kodu z odnośników stron przy jednoczesnym przekazaniu wartościowych informacji (np. słowa kluczowe) oraz ułatwienia odwiedzającemu poruszanie się po stronie i odszukanie interesujących wiadomości. SEF ma również pozytywne przełożenie na tzw. optymalizację stron pod kątem wyszukiwarek.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych